GOGO on jälleen tänä vuonna mukana Likkojen Lenkillä Lauantaina 29.8. kello 11.30 – 18.00 Pyynikin kentällä!
TARJOLLA VIISI TAPAA LIIKKUA
Likkojen Lenkin ”liikuntatarjotin” on perinteiseen tapaan laaja ja osallistujat voivat valita itselleen sopivimman vaihtoehdon eli:
- Lyhyt tai pitkä kävelyreitti
- Liikuntatunnit Tapahtumatorilla
- Rock The City -kaupunkiseikkailu
- Juoksureitti noin 10 km
- ”Hybridimalli”, jossa pääsee kokemaan niin Pyynikin upeat lenkkimaastot kuin myös energiset ryhmäliikuntatunnit! Se on mahdollista – nimittäin Hybridi-vaihtoehdolla voit esimerkiksi kiertää lyhyen reittivaihtoehdon ja ehdit myös nauttia ainakin parista viimeisestä ryhmäliikuntatunnista.
TAPAHTUMAPÄIVÄN OHJELMA
11.30: Portit auki
12.00: Kinky Boots -musikaalitunnelmia by Tampereen Työväen Teatteri
12.30: Lähtöryhmiin valmistautuminen
12.50: Yhteinen alkujumppa by GOGO Liikuntakeskus, jonka jälkeen lähdöt reiteille sekä Rock The City -kaupunkiseikkailuun
GOGO Liikuntakeskuksen liikuntatunnit Tapahtumatorilla alkavat lenkkireiteille osallistuvien poistuttua kentältä. Luvassa mm. POP Pilatesta ja BODYCOMBATIA. Ohjaajina GOGOn huippuohjaajista ainakin Mirka, Karo ja Jemina!
Lenkkieväiden tarjoilu osallistujien palatessa tapahtuma-alueelle.
14.45: Palauttava venyttely 1, GOGO Liikuntakeskus
15.00: DJ Oku Luukkainen & Ysärifriends
16.00: Palauttava venyttely 2, GOGO Liikuntakeskus
16.15: Paras Puku -kisan palkintojenjako sekä Rock The City -kaupunkiseikkailun tulosten julkistaminen
16.30: Antti Ketonen
18.00: Tapahtuma päättyy